W-LOSS KAPKI ZA SLABEENJE

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха


Додаток во исхраната кој помага во губење на тежината, дизајниран да има корист за здравјето и благосостојбата на поединците

1.380 ден. 2.350 ден.

Опис

Производот е составен од активни состојки кои делуваат синергетски за да помогнат безбедно и ефикасно да се постигнат целите за слабеење. Со намалување на апетитот, зголемување на метаболизмот и промовирање на чувството на ситост, W-Loss може да помогне во контролата на порциите за време на оброците. Исто така, може да го ограничи производството на маснотии и да го попречи формирањето на нови масни клетки. Дополнително, W-Loss може да ги зголеми нивоата на енергија, помагајќи да се одржи здрав начин на живот преку поттикнување на вежбање и промовирање на мотивација. Со својот широк опсег на придобивки и недостаток на несакани ефекти, W-Loss е сигурен и природен додаток кој помага во целите за слабеење.

Придобивки:

✅ брзо го промовира активирањето на природното разградување на масни наслаги;

✅ ги претвора калориите во изгорена енергија;

✅ гарантира намалување на апетитот, ја намалува зависноста од слатки;

✅ учествува во формирањето на рамнотежата вода-сол, го контролира нивото на течност во телото;

✅ ги чисти органите, ги отстранува штетните материи од телото;

✅ го регулира нивото на шеќер, го елиминира лошиот холестерол;

✅ дистрибуира хранливи материи;

✅ помага за подобрување на имунитетот, бидејќи ги содржи витамините што недостасуваат.

 

 

 

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

СОСТОЈКИ: Вода-алкохол (22% вол.) екстракт од: ананас - овошје, кумкват - овошје, папаја - овошје, страстно овошје - овошје, зелен чај - лист; Пиридоксин хидрохлорид, хром (III) нитрат нонахидрат, калиум јодид; помошни супстанции: вода; засладувач - растителен глицерин; регулатор на киселост - лимонска киселина

✅ Ананас - познат и како ,,слабо овошјее вкусно и здраво овошје кое е преполно со бромелаин. Овој ензим помага да се разградат сложените липиди, протеини и масти, што го поддржува варењето и помага да се намали нивото на холестерол во крвта.

✅ Кумкват - ова мало цитрусно овошје е преполно со хранливи материи и е моќен сојузник во контролирањето на дигестивните процеси и забрзувањето на метаболизмот. Неговото научно име е Фортунела, а на мандаринскиот кинески е познат како Кумкват.

✅ Папаја -  се користи во хербалната медицина поради своите енергетски својства, папаја е позната по својата способност да го активира метаболизмот. Ова овошје помага да се елиминираат протеините побрзо, што го спречува нивното претворање во масти.

✅ Страсно овошје - со потекло од Бразил. Страсното овошје помага да се зголеми чувството на ситост и е богато со пектин, диетални влакна што го помагаат варењето и ја промовираат регуларноста на цревата.

✅ Зелен чај - добро познат по своите својства за слабеење. Зелениот чај има силен дренажен ефект кој промовира отстранување на вишокот течности. Исто така, ја намалува количината на шеќер во телото и ја забрзува елиминацијата на депонираните масти преку промовирање на размена на топлина.

✅ Витамин Б6 -  познат и како пиридоксин. Витаминот Б6 е од суштинско значење за разградување на мастите, протеините и јаглехидратите, го забрзува метаболизмот и го намалува чувството на глад. Го поддржува трошењето на енергија играјќи клучна улога во метаболизмот на амино киселините, масни киселини и шеќери.

 

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

 

•   Орално.

 

•   Добро протресете пред употреба.

 

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА:

 

20 капки се раствораат во 100 ml вода пред оброк 2 пати на ден. Може да се додаде и во пијалоци и оброци. 

 

Предупредувања: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Овој додаток во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Ова не е лек.

Нето: 30ml 

 

Начин на чување: на суво место, заштитено од светлина. Чувајте подалеку од пристап на деца!

 

 

 

0 ден.
0