REVITAPROST- TABLETI ZA ZDRAVJE NA PROSTATA

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Машко здравје

Додаток во исхрана за поддршка на здравјето на простатата

1.050 ден. 2.350 ден.

Опис

Капсулите REVITAPROST се додаток во исхраната кој се користи за поддршка на здравјето на простатата и намалување на симптомите на простатитис. Овој производ содржи природни состојки кои се сметаат за корисни за намалување на воспалението на простатата и подобрување на нејзиното функционирање.

 

Индикации за употреба

✅ За борба против простатитис.

✅ За намалување на воспалителните симптоми на простатата.

✅ За подобрување на функцијата на простатата.

✅ За олеснување на мокрењето при проблеми поврзани со простатитис.

✅ Како поддршка за општо здравје на простатата и превенција на простатитис.

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состојки: желатин (школка од капсулата), екстракт од семки од тиква, екстракт од овошје од Saw Palmetto, екстракт од ленено семе, екстракт од корен од куркума, екстракт од цела трева Готу кола, Екстракт од овошје од брусница, Екстракт од цели билки од Epilobium, Екстракт од лист од коприва, цинк цитрат трихидрат, Ликопен, микрокристална целулоза (филлер), магнезиум стеарат (филлер), силициум диоксид (средство против стврднување).

✅ Екстракт од семки од тиква го спречува растот на простатата, ги смирува или спречува воспаленијата и инфекциите на простатата или мочниот меур.

✅ Џуџеста палма (Saw palmetto) придонесува за нормално здравје на простатата и репродуктивна функција.

✅ Лененото семе (Linum usitatissmum) го подобрува здравјето на простатата.

✅ Куркума – коренот од куркума (Curcuma longa) е познат по своите антиинфламаторни способности кои се докажани и во огромен број клинички испитувања. Таа има и силно антиоксидативно дејство, а покажано е дека ефикасно делува како дел од третманот за лекување на многу болести и состојби. Со своето дејство, конкретно помага и да се заштитат клетките на жлездата од оксидативен стрес и промени, а воедно помага и да се смири воспалението на жлездата со што се олеснува мокрењето.

✅ Готу кола екстракт од цела билка е позната како лесен диуретик кој го стимулира ослободувањето на вишокот токсини од организмот како соли и масти. Ова помага во ослободување на напнатоста во бубрезите и одржување баланс на течностите. Помага во намалување на отечените мембрани и ги ослободува вишокот на течности од организмот.

✅ Екстракт од овошје од брусница- природна помош во лекувањето на вообичаени инфекции на уринарниот тракт.

✅ Билката од врба (Epilobium parviflorum) придонесува за одржување на здрава простата, здравје на долниот уринарен тракт и физичка благосостојба.

✅ Екстракт од лист од коприва -содржи активни компоненти што придонесуваат за подобрување на функцијата на уринарните патишта.

✅ Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција, одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта.

 

Начин на употреба: 1 капсула 2 пати на ден со оброк. 

Производот не е лек. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте го подалеку од деца. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

 

Начин на чување: чувајте го на суво место, подалеку од сончева светлина, на температура пониска од 25 ˚С.


0 ден.
0