Q10 DNEVNA I NOKJNA KREMA

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : СЕТОВИ

Q10 креми за нега на лице, врат и деколте за типови на кожа

Дневна крема 50 ml
Ноќна крема 50 ml

1.530 ден. 1.700 ден.

Опис

Кремите од коноп се препорачуваат за нега на зрела кожа погодена од брчки, бидејќи маслото содржи многу антиоксиданси кои ја штитат чувствителната кожа од штетните влијанија на околината.

Кремите направени од коноп помагаат уште од самиот почеток во оддржување на младешката свежина и виталност на лицето. 

Го поддржуваат обновувањето на клетките и ја врзувааат водата во кожата.

Маслото од коноп ги регенерира, ги обновува клетките и го зајакнува природниот кисел заштитен слој на кожата. Амино киселините врзуваат многу вода и ја прават сувата и чувствителна кожа мазна и еластична. Кремите за лице на база на коноп се во основа погодни за секој тип на кожа.

Кожата која е склона кон прекумерно производство на себум исто така има корист од ова масло бидејќи канабидиолот што го содржи маслото од коноп го успорува прекумерното производство на себум на сосема природен начин и - што е многу важно - не ја суши кожата. Во борбата против мозолчиња и нечистотии, може да придонесе и за повторно воспоставување на избалансиран сооднос на масло и вода во кожата. 

Кремите се наменети за зрела кожа, се препорачува да започнете со употреба во раните триесетти години бидејќи го забавува процесот на стареење на кожата. 

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

0 ден.
0