PROIZVODI OD MORINGA I CAJNO DRVO ZA LICE I TELO

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : СЕТОВИ

Производи за чисто лице без акни, мозолчиња и митесери

Колекција наменета за сите типови кожа. Може да го користат и тинејџери.


Лосион за лице 150 ml
Пилинг за лице 50 ml
Крема за лице 50 ml
Спреј за стапала 100 ml

1.500 ден. 1.670 ден.

Опис

Придобивки од користење на колекцијата за лице :

✅ Ги чисти мртвите клетки на кожата, погодно за чувствителна кожа

✅ Ги отстранува акните, мозолчињата и митесерите

✅ Ја освежува и храни кожата на лицето

✅ Погоден за мрсна, како и сува кожа

✅ Ги отстранува мртвите клетки од кожата и го забрзува развојот на нови клетки

✅ Ја хидрира кожата

✅ Подобра циркулација

✅ Повеќе кадифена и сјајна кожа

✅ Природни состојки, без штетен хемиски пилинг

 

Придобивки од спрејот за нозе:

✅ Го намалува потењето на нозете.

✅ Ја одмара кожата на стапалата и нозете.

✅ Ја одржува свежината на стапалата.

✅ Дава пријатен мирис.

✅ Природен производ 

✅ Ја омекнува и заштитува кожата на стапалата.

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Моринга - е фантастична билка која ги отстранува мозолчињата и го спречува нивното повторно појавување, ги отстранува брчките и го спречува опуштањето на мускулите на лицето, помага да се отстранат митесерите и флеките. Редовната употреба го намалува создавањето на митесери кај сите типови кожа, ја чисти кожата и ги отстранува трагите од замор.

 

Масло од чајно дрво - 5% раствор од масло од чајно дрво се смета дека е исто толку ефикасен како 5% бензоил пероксид за акни и мозолчиња.

0 ден.
0