PRIRODNO MASLO ZA SONCANJE

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : Нега на тело

Масло за сончање збогатено со хранливи масла од бурити, орев, маслиново масло, кокос, лешник, бадем, невен и јојоба, кои ја негуваат и штитат кожата од сушење и овозможуваат да се одржува во добра состојба. 

470 ден.

Опис

Ова масло за сончање ја хидрира кожата што е многу важно кога сте на сонце. Погоден е за сува кожа бидејќи го подобрува нејзиниот изглед и состојба. Кожата е мека и мазна. Заштитен фактор SPF 15 (UVA + UVB).

Придобивки:

✅ Изедначен тен

✅ Побрзо потемнување

✅ Хидрирана кожа

✅ Заштитена кожа од надворешни фактори

✅ Исончан летен изглед

✅ Мека и мазна кожа

✅ Бронзен тен

✅ Заштитен фактор SPF 15

 

 

Доколку сакате да се сончате, да добивате боја побрзо, без кожата да биде сува и да остане хидрирана и мека, тогаш маслото за потемнување Angel Bio Therapy е вистинскиот избор за вас. За побрзо потемнување, за полесно да добиете чоколадна боја дури и ако имате посветол тен и бојата да ви трае долго.

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Природните состојки го намалуваат влијанието на ултравиолетовите зраци на кожата и во исто време овозможуваат побрзо потемнување, а кожата да има природен сјај и мекост.

Масло за сончање - состав:

✅ Бурити масло - Заштита на природата од сонце и УВ зрачење (нега од сонце). Високо со бета каротен за исончан изглед. Бурити е палма распространета во шумите на Амазонија.Жителите ја сметаат за свето дрво и го нарекуваат „дрво на животот“, бидејќи сите негови делови се корисни. Маслото Бурити е масло со многу висока содржина на бета-каротен (5 пати повеќе од морковот и многу повеќе од дивата роза), кое ги апсорбира УВ зраците и го елиминира влијанието на слободните радикали.

✅ Масло од орев - Го забрзува стекнувањето на бронзен тен, го спречува сушењето на кожата, ја омекнува и ја храни кожата благодарение на масните киселини.

✅ Масло од лешник - Богат со антиоксиданси, витамин Е и незаситени масни киселини, продира длабоко во кожата и ја штити од сонцето.

✅ Масло од календула – го забрзува создавањето на нови клетки на кожата и ја регенерира кожата. Овој екстракт значително го подобрува изгледот на кожата и косата. Делува како антиоксиданс и ја штити кожата од слободните радикали. Придонесува за заштита на кожата од УВ зрачење. Ја хидрира кожата.

✅ Маслиново масло – природен емолиент кој ја прави кожата мека и мазна. Ја храни сувата кожа.

✅ Кокосово масло - ја штити кожата од сончево зрачење. Содржи бета каротен.

✅ Јојоба - Јојоба има антиинфламаторни својства, спречува пукање и сушење на кожата, ја одржува кожата свежа и одморена, ги намалува симптомите на егзема. Витаминот Е и Б комплексот содржан во ова масло ја регенерира и обновува кожата.

 

Начин на употреба:

Нанесете го маслото неколку пати на ден додека се сончате. По секој престој во водата, повторно нанесете го маслото рамномерно.

Нето: 150 ml

0 ден.
0