PORIZVODI OD KONOP ZA NEGA NA KOSA

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : СЕТОВИ

Производи од коноп кои го стимулираат растот на косата, ја зајакнуваат и зачувуваат влажноста на косата. 

Шампон 200 ml
Маска за коса 250 ml
Лосион за коса 120 ml

1.500 ден. 1.670 ден.

Опис

Шампон од коноп: Состав:

Масло од коноп – Ова масло е богато со витамини А и Е и антиоксиданси, ја штити косата од оштетување, и дава поздрав и посјаен изглед. Спречува опаѓање на косата. Го подобрува растот на косата. Маслото од семе од коноп е богато со омега-3 и омега-6 масни киселини кои ја подобруваат густината на косата. Покрај тоа, тој е богат со антиоксиданси како витамин Е, каротин, фитостероли, фосфолипиди, хлорофил и минерали. Придонесува за зачувување на влажноста на косата и нејзино зајакнување.

Масло од памук – богато со омега-6 масни киселини, познати по нивните антиинфламаторни својства.

Придобивки од лосионот од коноп и рузмарин:

✅ Спречува опаѓање на косата

✅ Го стимулира растот на косата

✅ Го регулира лачењето на себум

✅ Ја зајакнува и храни косата и скалпот

✅ Намалување на опаѓање на косата

Маска:

✅ ја враќа оштетената коса

✅ ја негува и храни косата

✅ спречува кршење на косата

✅ го забрзува растот на косата

✅ го намалува опаѓањето на косата

✅ ја штити косата од надворешни фактори

✅ сјајна и здрава коса по користење на производот 

✅ ја оживува косата, го враќа нејзиниот сјај и еластичност

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

0 ден.
0