PILING ZA LICE

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : Нега на лице

Пилинг за нега на кожа на лице од чајно дрво и моринга наменет за проблематична кожа. Ги отстранува  сите мозолчиња, акни и митесери. Одличен е за тинејџери. Содржи природни состојки:мед, чајно дрво, бадемово и маслиново масло и протеини од екстракт од моринга кои ја негуваат и освежуваат кожата. Солта нежно ја чисти кожата и ја прави помазна, додека есенцијалното масло од чајно дрво придонесува за подобрување на целокупната состојба на кожата.

360 ден.

Опис

Пилингот за лице ги отстранува мртвите клетки од кожата. Кожата поефикасно ги впива активните состојки и се подобрува циркулацијата на кожата.  Доколку имате проблематична кожа склона на акни, мозолчиња, комедони, сува или мрсна кожа, овој пилинг е вистинскиот избор за вас. Најдобар природен пилинг за лице. Одличен е за тинејџери.

Придобивки:

✅ Ги чисти мртвите клетки на кожата, погодно за чувствителна кожа

✅ Ги отстранува акните, мозолчињата и митесерите

✅ Ја освежува и храни кожата на лицето

✅ Погоден за мрсна, како и сува кожа

✅ Ги отстранува мртвите клетки од кожата и го забрзува развојот на нови клетки

✅ Ја хидрира кожата

✅ Подобра циркулација

✅ Повеќе кадифена и сјајна кожа

✅ Природни состојки, без штетен хемиски пилинг

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав: Sodium Chloride, Glycerin, Honey, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Moringa Oleifera Seed Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Tocopherol Acetate, BHT, Phenoxyethanol, Parfum, Alpha-Hexyl Cinnamaldehyde.

✅ Чајно дрво - Сигурни сме дека сте свесни дека во различни европски лаборатории ова растение ги докажало своите лековити својства: научниците се увериле дека има способност да убива вируси, бактерии и габи. Затоа чајното дрво е многу ефикасно за кожни болести, како што се акни, херпес, болни усни, габични инфекции на ноктите, спортско стапало, првут, а како што знаеле старите абориџини, одлично е и за каснувања од инсекти. Некои студии дури докажаа дека има моќ да ги убие канцерогените клетки на кожата.

✅ Протеини од екстракт од Моринга - Спаѓа во најлековитото, најхранливото и најкорисното растение во светот. Има антибактериско дејство. Ја стимулира регенерацијата на клетките и ја обновува кожата.

✅ Маслиново масло – природен емолиент кој ја прави кожата мека и мазна. Ја храни сувата кожа.

✅ Мед – Ги отстранува мртвите клетки од кожата на лицето и им овозможува на новите клетки да се пробијат.

✅ Бадемово масло – го подобрува тонот на кожата. Како омекнувач, го компензира недостатокот на влага. Исто така, поради витаминот А и антибактериските својства, се користи и во терапија на акни. Одлична заштита од надворешни фактори, како што е сонцето.

 

Начин на употреба: 1-2 пати неделно земајте мала количина пилинг на прстите. Нежно масирајте ја кожата на лицето со кружни движења 1-2 минути. Исплакнете со доволна количина на вода.

Нето: 50 ml

 

0 ден.
0