MASKA ZA KOSA SO MACADAMIA I SHEA PUTER

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : Нега на коса

Богата маска за длабинска нега на коса за професионална и домашна употреба.

Косата станува сјајна, мазна, витална и лесна за чешлање. Целосно природните состојки гарантираат сјаен и здрав изглед на косата, природна влажност и подобар волумен.

590 ден.

Опис

Придобивски:

✅ Ја регенерира оштетената коса

✅ Длабински ја храни, обновува и хидрира дури и најоштетената сува коса

✅ Дава дополнителен сјај на здравата коса

✅ Го забрзува растот на косата, а покрај тоа што косата расте побрзо, витаминот Е ја хидрира кожата и ги регулира распуканите врвови

✅ Косата станува мазна и права по употреба на овие производи, стилизирањето на косата е поефективно

✅Производот е наменет за сите типови коса, како и за трудници, доилки и деца

✅ Заштитува од штетното УВ зрачење

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав: Aqua, Cetyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Behentrimonium Chloride, Octyldodecanol, Silicone Quaternium-17, Trideceth-7, Trideceth-5, Cetrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Triolein, Glyceryl Dioleate, C10-18 Triglycerides, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Parfum, Benzyl salicylate, Linalool.

 Масло од макадамија – Природно ја навлажнува косата, го зајакнува и штити влакното. Исто така, ја зајакнува и регенерира косата, особено поделените врвови. Не остава впечаток на мрсна коса, го спречува виткањето на косата. Освен за нега на коса, ова масло се користи и кога е во прашање негата на лицето. Ова масло е богато со хранливи Омега 3, 5 и 7 масни киселини кои ја подобруваат целокупната состојба на косата. Маслото од макадамија (Macadamia Ternifolia Seed Oil) е богато со масни киселини и калиум. Содржи поголема концентрација на палмитолеинска киселина, што ги прави кожата и косата мазни по нанесувањето. Ја прави косата поцврста и поздрава, а за разлика од минералните масла, маслото од макадамија не се задржува на косата и скалпот, па косата нема да добие безживотен изглед со чувство на тежина. Содржи антиоксиданси кои придонесуваат за обновување на косата од надворешни влијанија, како што е загадувањето на воздухот. Маслото од макадамија и дава мазност на косата и ја прави да изгледа посјајно. Посебно е погоден за сува и оштетена кадрава коса, бидејќи го олеснува обликувањето и обликувањето.

Шеа путер – го смирува иритираниот скалп, и дава на косата сјај и мазност.

Начин на употреба: Откако ќе ја измиете косата со шампон, исплакнете ја со вода. Потоа ставете ја маската на косата, втријте ја целата должина на косата, како и скалпот. Завиткајте ја косата во крпа и оставете ја да отстои најмалку 15 минути. Потоа исплакнете ја и исушете ја косата. Можете да ја држите маската подолго од 15 минути. Користете ја маската секогаш кога ќе ја миете косата. 

 

Нето: 1000 ml

0 ден.
0