KREMA ZA PROBLEMATICNA KOZA SO MORINGA I CAJNO DRVO

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : Нега на лице

Крема за проблематична кожа на лицето со моринга протеини и есенцијално масло од чајно дрво. Ги ублажува проблемите со акните и мозолчињата.

410 ден.

Опис

Доколку имате проблем со акни и мозолчиња, мрсна или сува кожа или користите шминка секој ден, кремата за нега на кожата од палетата на природна козметика Angel Bio Therapy е вистинскиот избор за вас. Погоден е за сите типови кожа.

Кремата ја храни кожата и ја одржува здрава и во добра состојба. Кожата е сјајна и кадифена. Природно ја хидрира, освежува и тонизира кожата. Нега на мрсна кожа. Хидратантна крема.

Придобивки:

✅ Нежна, мека, кадифена и сјајна кожа

✅ Освежена и одморена кожа на лицето

✅ Темелно чистење на лицето

✅ Ја хидрира кожата

✅ За сите типови кожа

✅ Ги спречува и намалува симптомите на акни и мозолчиња

✅ Природни состојки

✅ Темелна нега на кожата на лицето

✅ Смирувачка мрсна проблематична кожа

 

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав:  Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Laurate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Extract, Triolein, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Di Sodium EDTA, Triethanolamine, BHT, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Parfum, Alpha-hexylcinnamaldehyde, Limonen, Linalool.

Протеини Моринга - содржат амино киселини кои придонесуваат за интензивна нега и одржување на кожата во добра состојба. Тие и даваат на кожата сјај и кадифеен изглед. Имаат антисептички својства, кои се користат при заздравување на исеченици, рани, гребнатини, изгореници, инфекции, осип, убоди од инсекти. Поради своите антибактериски својства, спречува појава на акни на кожата. Припаѓа на најлековитото, најхранливото и најкорисното растение во светот. Ја стимулира регенерацијата на клетките и ја обновува кожата.

Масло од чајно дрво - Антибактериски својства, се користи за спречување на мозолчиња, акни, габи и бактерии. Ја освежува и тонизира кожата. Ја храни мрсната кожа, го смирува чешањето и иритираната кожа. Природен лек за проблематична кожа. Научниците се уверија себеси дека има способност да убива вируси, бактерии и габи. Затоа чајното дрво е многу ефикасно за кожни болести, како што се акни, херпес, воспаление на усната шуплина, габични инфекции на ноктите, спортско стапало, првут, а како што знаеле старите Абориџини, одлично е и за каснување од инсекти. Некои студии дури докажаа дека има моќ да ги убие канцерогените клетки на кожата.

Масла од јојоба - има антиинфламаторни својства, спречува пукање и сушење на кожата, ја одржува кожата свежа и одморена, ги намалува симптомите на егзема. Витаминот Е и Б комплексот содржан во ова масло ја регенерира и обновува кожата.

 

Начин на употребаКремата се нанесува на чиста кожа со нежни кружни движења 1-2 пати на ден. Оставете да се впие.

 

Нето: 50 ml

 

0 ден.
0