KOLEKCIJA ZA NEGA NA LICE SO KOLAGEN I BAKUCHIOL

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : СЕТОВИ

Производи за нега на кожа со колаген кои длабински ја хидрираат кожата на лицето, ги чистат порите и ги намалуваат знаците на стареење.

Дневна крема 50 ml
Ноќна крема 50 ml
Серум за лице 30 ml
Млеко за отстранување на шминка 200 ml

2.970 ден. 3.300 ден.

Опис

Млекото за отстранување на шминка продира длабоко во порите на кожата, ја отстранува шминката и другите нечистотии. Во исто време, ја одржува оптималната влажност на кожата на лицето.

Колагенски креми за нега, закрепнување, хидратација, сјај и еластичност на кожата во текот на денот и ноќта. За спречување на брчки, линии, дамки на кожата и хиперпигментација.

Посебно погодни за нега на сува и зрела кожа изложена на негативните влијанија на надворешното опкружување. Колагенот ја омекнува кожата, ја штити и ја прави помека и помазна.

Ја намалувааат појавата на комедони (затворени мозолчиња) и го регулира лачењето на себум. 

Серумот за лице природно ја храни и негува кожата на лицето и вратот, ја обезбедува потребната хидратација на кожата и го спречува стареењето на лицето. 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

0 ден.
0