KETO AKCIJA 2+1

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : AKCII

ДОДАТОК ВО ИСХРАНА ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА ТЕЖИНАТА СО ЕКСТРАКТИ ОД БИЛКИ

1.580 ден. 4.500 ден.

Опис

Производот помага за одржување на нормална телесна тежина, со ацетил Л - карнитин промовира согорување на маснотиите во организмот, како и други состојки кои имаат корисен ефект врз нормалното ниво на метаболизмот.

 

Дејство:

✅ го намалува апетитот

✅ го намалува складирањето на маснотии

✅ го забрзува метаболизмот

✅ го зајакнува имунитетот и го регулира нивото на липиди во телото

✅ ја зголемува енергијата и физичката издржливост

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Активни состојки:

ацетил-Л карнитин 200 мг, капсула желатин, филер микрокристална целулоза, екстракт од малина (Rubus Ideaus) 100mg, горчлив портокал (Сitrus aurantium L.) екстракт од овошје 100 мг (синефрин 6% - 6 мг), коприва (Urtica Dioica L.) екстракт од корен 100mg (бета ситостерол 1% - 1 mg), екстракт од смола од гуглал (Commiphora Mukul) (4: 1) 80mg, бромелаин 600 GDU 40mg, Coenzime Q10 20mg, филер магнезиум стеарат, средство против печење: силиконски диоксид.

 

✅ Кетони од малина предизвикуваат поефикасно разградување на мастите во клетките, помагајќи му на вашето тело побрзо да ги согорува мастите.

✅ Органски синефрин го зголемува трошењето на калориите од страна на организмот

✅ Бета ситостерол ги неутрализира последиците од неправилната исхрана

✅ Л карнитин игра одлучувачка улога во производството на енергија и од мастите создава енергија

✅ Бромелаин е моќен помошник во варењето на храната

✅ КоензимQ10 ја подобрува еластичноста и ја храни кожата

 

 Препорачана дневна употреба за оптимален ефект: 1 капсула 2 пати дневно за време на оброкот.

 

 Додатокот на исхрана не смее да се употребува како замена за разновидната исхрана. 

 

0 ден.
0