KAPKI ZA SLABEENJE ANGEL SLIMS DROPS

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : Детоксикација

Капки за слабеење кои го стимулираат согорувањето на мастите, го забрзуваат метаболизмот, го намалуваат апетитот и потребата за слатки, го забрзуваат губењето на вишокот килограми. Течен додаток во исхраната.

790 ден.

Опис

Капките Angel Slim Drops се комбинација од тинктури чии активни компоненти го поттикнуваат метаболизмот, го регулираат варењето, го елиминираат вишокот течности и на тој начин го олеснуваат разградувањето на масните наслаги и слабеењето

Придобивки:

✅ Промовира брзо согорување на мастите

✅ Го намалува апетитот

✅ Ја нормализира работата на ендокриниот систем

✅ Го забрзува метаболизмот и го зачувува здравјето на органите за варење

✅ Стимулира регенерација на црниот дроб и детоксикација на телото

✅ Го зголемува нивото на енергија

✅ Поголема самодоверба и видливи резултати

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Додаток во исхраната за слабеење, базиран на екстракти од етанол-вода од лисја од овес, пченкарна свила, семе од лен, билка растевица, листови од глуварче, лисја од жалфија и листови од коприва.

 

✅ Уве лист го спречува задржувањето на водата во организмот и ја подобрува работата на уринарниот систем

✅ Пченкарна свила го забрзува излачувањето на токсините и детоксикацијата на организмот

✅ Ленено семе е богато со влакна и омега 3 масни киселини, го намалува апетитот

✅ Раставиќ го забрзува метаболизмот и топењето на масните наслаги

✅ Лист од глуварче го подобрува варењето

✅ Лист од жалфија го забрзува слабеењето

✅ Лист од коприва го забрзува метаболизмот

 

Начин на употреба:  Протресете пред употреба. Користете 30 капки пред појадок, ручек и вечера вкупно 90 капки дневно.

 

Волумен: 30 ml.

0 ден.
0