IDEAL FORTE-VITAMINI ZA ZENSKO ZDRAVJE

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Женско здравје

Додаток во исхрана кој се користи за нормално функционирање на целото женско тело: мускулно-скелетен систем, нервниот систем и имунолошкиот систем.

Идеал Форте помага да се регулираат сите процеси во телото и да се нормализира хормоналната позадина. Благодарение на Идеал Форте се добива убава коса, нокти, витка фигура, чувство на леснотија. Не е доволно да ја одржувате убавината само со козметика за нега, треба да го храните телото одвнатре. 

790 ден. 1.990 ден.

Опис

Состојки: колаген, спирулина во прав (Spirulina platensis), МСМ (метилсулфонилметан), екстракт од корен од женшен (Panax женшен), инситол, витамин В3 (никотинамид), витамин В5, витамин В2, витамин В6, витамин В1, витамин В7, Витамин В9, витамин Д3, витамин Б12.

Витаминот Б2 придонесува за нормална состојба на кожата и видот. Витаминот Б5 придонесува за нормален тек на метаболизмот, витаминот Б6 придонесува за регулирање на хормоналната активност.

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Начин на употреба: 1 капсула два пати во денот, со или без храна.  

Производот не е лек.Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Суплементот на храната не треба да  се употребува како замена за храна. Да се чува надвор од дофат на деца.

0 ден.
0