HONDROFROST 3

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : AKCII

Разладувачки гел за тело со ментол кој служи за ефикасно ослободување од болки во зглобовите и мускулите. 

 

Пакетот се состои од 3  пакувања Хондрофрост

1.500 ден. 4.500 ден.

Опис

Гелот за тело има силно разладувачко дејство благодарение на ментолот во неговиот состав, ја тонизира кожата и го враќа чувството на комфор. Формулата е развиена за да обезбеди удобност на оние кои страдаат од остеоартритис, ревматичен артритис, остеохондроза и сите други проблеми со мускулно-скелетниот систем.

 

Предности:

✅ целосно природен состав за брзо и ефикасно ослободување од болки во зглобовите и мускулите

✅ гелот ја штити 'рскавицата од истенчување и спречува болки во зглобовите и грбот предизвикани од невротични, воспалителни и стресни фактори

✅ ја храни структурата на зглобовите, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и го обновува здравјето на зглобовите

✅ ја обновува мобилноста на телото

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

СОСТАВ (по INCI(Меѓународната номенклатура на козметички состојки)):

ВОДА, ИЗОПРОПИЛ МИРИСТАТ, ХИДРОКСИЕТИЛ АКРИЛАТ/НАТРИУМ АКРИЛОИЛДИМЕТИЛТАУРАТ КОПОЛИМЕР, КАМФОР, ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН/СТЕБЛА НА БАРСКИ ПЕТОЛИСТ (COMARUM PALUSTRE), МЕНТОЛ, ЕКСТРАКТ ОД ЛИСТОВИ ОД ГАВЕЗ (SYMPHYTUM OFFICINALE), ПРОПИЛЕН ГЛИКОЛ, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, ЕТИЛХЕКСИЛГЛИЦЕРИН, НИАЦИНАМИД, АЛУМИНИУМ АЦЕТАТ, ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТОВИ ОД АРНИКА (ARNICA MONTANA), ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТОВИ ОД НЕВЕН (CALENDULA OFFICINALIS), ЕКСТРАКТ ОД ДИВ КОСТЕН (AESCULUS HIPPOCASTANUM), МАСЛО ОД МЕДИТЕРАНСКИ БОР (PINUS PINASTER), НАТРИУМ ХОНДРОИТИН СУЛФАТ, МАСЛО ОД ЛИСТОВИ ОД ЕУКАЛИПТУС (EUCALYPTUS GLOBULUS), МАСЛО ОД ЛИСТОВИ/ЦВЕТОВИ ОД ТИМИЈАН (THYMUS VULGARIS), МАСЛО ОД ЛИСТОВИ ОД ЦЕЈЛОНСКИ ЦИМЕТ (CINNAMOMUM ZEYLANICUM), ГЛУКОЗАМИН СУЛФАТ, МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ЧИА (SALVIA HISPANICA), МАСЛО ОД КОРЕН ОД ТАЈЛАНДСКИ ЃУМБИР (ZINGIBER CASSUMUNAR), МАСЛО ОД ГЕРАНИУМ (PELARGONIUM GRAVEOLENS), МЕТИЛСАЛИЦИЛАТ, СРЕДСТВА ЗА БОЕЊЕ CL 42090, CL 15985, CL 14720, ЦИТРОНЕЛОЛ, ЕУГЕНОЛ, ЛИНАЛООЛ.

 

 

✅ Глукозамин е природна состојка на ‘рскавицата и на синовијалната течност, која обезбедува заштита на коските во зглобовите.

✅ Екстрактот од цветот на невен го отстранува отокот, го забрзува отстранувањето на вишокот течност од воспалениот зглоб. Ја подобрува функционалната способност на зглобот, го запира фокусот на воспалителниот процес.

✅ Екстракт од дивиот костен ја тонизира кожата и имаа моќно антиинфламаторно својство и помага во ублажување на болката и воспалението.

✅ Екстрактот од цветови арника промовира брзо закрепнување и регенерација на коскеното и рскавичното ткиво, ја подобрува циркулацијата на крвта.

✅ Маслото од цвет од тимијан го отстранува чувството на вкочанетост во зглобовите.

✅ Маслото од еукалиптус ја хидрира кожата и помага во борбата против болка во мускулите и го олеснува воспалението.

✅ Маслото од ѓумбир има многу терапевтски својства. Се користи за лекување на скршеници, смирувајќи ги болките од ревматизам, артритис и карбункули.

✅ Чиа семето содржи калциум, магнезиум, фосфор и протеин. Сите овие се важни за здравјето на коските.

✅ Гавезот е еден од најделотворните природни лекови против воспаление на тетивите, артритис, отекување на зглобовите

 

Начин на употреба:  Се нанесува мала количина од гелот на проблематичниот дел со лесни масирачки движења. Се остава на кожата до целосно впивање. Се употребува 2-3 пати дневно за оптимално дејство. 

 

Нето: 50 ml

 

 

0 ден.
0