GLUCONOL- TABLETI ZA PODDRSKA NA DIJABET

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Дијабетес

Додаток во исхрана за поддршка на висок шеќер во крвта

970 ден. 1.990 ден.

Опис

 

Способноста на Глуконолот да обезбеди значителна поддршка на пациентите со дијабетес во справувањето со состојбата е благодарение на неговите природни состојки. Додатокот во исхрана користи само органски, чисти и висококвалитетни состојки кои се исклучително корисни во контролирањето на дијабетесот на здрав начин.

 

Предности:

✅  Помага во регулирање на шеќерот во крвта

✅  Ја подобрува циркулацијата на крвта

✅  Помага за добар сон 

✅  Ги подобрува метаболичките функции и го зајакнува имунитетот

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

 

Состојки: Микрокристална целулоза (филлер), Желатин (капсула од школка), екстракт од лист од банаба,екстракт од кора од цимет, лист од Гимнема Силвестр, екстракт од стебло, екстракт од овошје Tribulus terrestris, екстракт од лист од гинко билоба, Магнезиум стеарат (филлер), Силикон диоксид (средство против лепења), прашок од целе алге Haematococcus pluvialis, боја на капсула (E172, E133).

 

✅ Банаба придонесува за нормална контрола на гликозата во крвта, метаболизам на гликоза и управување со тежината.

✅ Циметот го промовира метаболизмот на гликозата.

✅ Гимнемата придонесува за намалување на вкусот на сладост и за контрола на апетитот, придонесува за контролирање на тежината, гликозата и липидниот метаболизам.

✅ Гинко билоба придонесува за нормална функција на циркулаторниот систем на мозокот и микроциркулацијата на крвниот систем.

 

Начин на употреба: 1 капсула орално 2 пати на ден со оброк.

 

Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производот не е лек.

0 ден.
0