DNEVNA I NOKJNA KREMA SO KOLAGEN I BAKUCIOL

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Angel Bio производи
  Подкатегорија : СЕТОВИ

Колагенски креми за постојана нега на кожата во текот на денот и ноќта со масло од бакучиол за сите типови кожа 

1.890 ден. 2.100 ден.

Опис

Посебно погодни за нега на сува и зрела кожа изложена на негативните влијанија од надворешното опкружување. Колагенот ја омекнува кожата, ја штити и ја прави помека и помазна 

Маслото Бакучиол ги намалува брчките и линиите на кожата, хиперпигментацијата, ја храни и освежува кожата.

 

Придобивки од користење на кремите:

✅ Го забавуваат стареењето на кожата

✅ Ја омекнуваат и хидрираат кожата на лицето

✅ Ги намалуваат брчките и оштетувањето на кожата, ја омекнуваат текстурата на кожата

✅ Ја одмараат и освежуваат кожата на лицето

✅ Ја забрзуваат регенерацијата на клетките на кожата и обновувањето на мртвите клетки

✅ Ја заштитуваат кожата од надворешни фактори

✅ Видливо ја намалуваат хиперпигментацијата, го балансираат и изедначуваат тенот

✅  Ги зајакнуваат контурите на лицето

✅ Ја подобруваат способноста на кожата да се заштити од оксидативен стрес и ги активира гените против стареење

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum , Ethylhexyl Stearate, Soluble Collagen, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Tocopherol Acetate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Psoralea Corylifolia Seed Oil, Triolein, Glyceryl Dioleate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Di Sodium EDTA, BHT, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Benzyl salicylate, Coumarin, Hydroxycitronellal, Linalool

✅ Колаген - Колагенот е најважниот протеин во човечкото тело. Содржи околу 40% од сите протеини и е основен дел од сврзното ткиво. Тој е одговорен за состојбата на кожата, очните капаци, коските, косата, забите и ноктите.  Помага да се формираат фиброобластите во средниот слој на кожата, што овозможува нови клетки да растат. Ја подмладува кожата на лицето.

✅ Бакучиол масло ги намалува брчките и линиите на кожатаја храни и освежува кожата.

✅ Масло од јојоба има има антиинфламаторни својства, спречува пукање и сушење на кожата, ја одржува кожата свежа и одморена, ги намалува симптомите на егзема. Витаминот Е и Б комплексот содржан во ова масло ја регенерира и обновува кожата.

✅ Алантоин – Соединение кое се наоѓа во различни растенија, ја смирува кожата, иритацијата и чешањето, ја храни и освежува.

✅ Шеа путер - ја омекнува кожата. Шеа путерот е богат со витамини и минерали, создава бариера која ја штити кожата од сушење.

Начин на употреба дневна крема: Наутро, по миење и чистење на кожата, нанесете ја кремата во тенок слој на лицето. Почекајте неколку минути кожата да ја впие и потоа нанесете декоративна козметика.  

Начин на употреба ноќна крема: 
Нанесете тенок слој крем на чисто лице пред спиење.

0 ден.
0