CYSTONETTE 3 + 2 IDEAL FORTE

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : AKCII

*За три пакувања Cystonette подарок 2 пакувања Ideal Forte витамини за женско здравје* 

Формулата на Cystonette е дизајнирана да му помогне на телото да се справи со инфекции и воспаленија во уринарниот систем. 

Ideal Forte e додаток во исхрана кој се користи за нормално функционирање на целото женско тело: мускулно-скелетен систем, нервниот систем и имунолошкиот систем.

2.800 ден. 7.960 ден.

Опис

Придобивки:

✅ Намалување на болка и непријатност при циститис.

✅ Подобрување на функцијата на мочниот меур и уретрата.

✅ Превенција од повторени инфекции на уринарниот систем.

✅ Подобрување на општото здравје на уринарниот систем.

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав Cystonette: желатин (облогата на капсулите), екстракт од листови од бучу, микрокристална целулоза (средство за полнење), D-маноза, екстракт од цело растение на ситноцветна врбовка, цинк цитрат, екстракт од плодови на брусница, екстракт од надземниот дел на ехинацеја, екстракт од листови од троскот, магнезиум стеарат (средство за полнење), силициум диоксид (средство против згрутчување).

✅ Планинското бучу (Agathosma betulina)Познато е дека го зајакнува уринарниот систем и го олеснува воспалението на мочниот меур, ја намалува подуеноста и вишокот тежина на вода, го ублажува болното мокрење, ја елиминира уричната киселина од бубрезите. Исто така го смирува воспалението на вагината, синусот, мукозната мембрана, дебелото црево и непцата.

✅ Ситноцветната врбовка (Epilobium parviflorum) поради антиоксидативното и противоспалителното дејство поволно дејствува при воспаленија на уринарните патишта ипомагаат за нивно нормално функционирање.

✅ Ехинацеата (Echinacea purpurea) позитивно влијае на функцијата на долните мочни патишта и помага за зајакнување на имунолошкиот систем.  

✅ Троскотот (Polygonum aviculare) помага за смирување на болки во стомакот, против колити и дијареи, заболувања на уринарните органи, крвавења од внатрешни органи, особено бели дробови, матка, хемороиди, воспаление на дишни органи, бронхит и кашлица.

✅ Цинкот го поддржува нормалното функционирање на имунолошкиот систем и ги заштитува клетките на организмот од штетното дејство на оксидативниот стрес.

✅ D-маноза придонесува за одржување на функцијата на уриналниот тракт и за заштита и смирување на уринални инфекции.

 

Начин на употреба: 1 капсула 2 пати дневно за време на јадењето. 

Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производот не е лек.

0 ден.
0