CARDIONE 3

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : AKCII

Ефикасен додаток на исхрана со природен состав кој помага за регулирање на крвниот притисок и за зголемување на еластичноста на крвните садови.

 

Пакетот се состои од 3 пакувања Кардионе

3.000 ден. 5.970 ден.

Опис

Предности:

✅ враќање на крвниот притисок на нормални индивидуални нивоа

✅ балансирање на отчукувањата на срцето, составот на крвта и вискозноста

✅ заштита од атеросклеротични промени во крвните садови

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав: сончогледово масло (филлер), екстракт од лист од коприва, рибино масло, обвивка на капсулата: желатин, глицерин (навлажнувач), сончоглед лецитин (емулгатор); екстракт од лист од глог, пчелин восок (емулгатор), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин 5-фосфат), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин), боја на храна (обвивка на капсула): титаниум диоксид, привлечна црвена боја.

 

✅ Корен од коприва - помага во нормализирање на нивото на холестерол, ги чисти ѕидовите на крвните садови од наслаги

✅ Екстрактот од глог ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, вклучувајќи ги коронарните и малите капилари.

✅ Омега-3 - го намалуваат лошиот холестерол, го намалуваат ризикот од срцев удар и мозочен удар. Го зајакнува срцевиот мускул, помага во стабилизирање на ритамот и нормализирање на високиот крвен притисок.

✅ Витамин Б1 - тиамин го подобрува функционирањето на срцевиот мускул, ја зголемува издржливоста, го спречува васкуларното абење, учествува во метаболизмот на јагленихидрати и масти, помага во нормализирање на холестеролот и ги забавува процесите на раното стареење.

✅ Витамин Б2 – помага да се справите со нервните нарушувања, помага да се стабилизира сонот, го намалува високиот психо-емоционален стрес.

✅ Витамин Б6 - Го намалува нивото на лошиот холестерол, ја подобрува церебралната циркулација. Придонесува за нормализирање на видот, ги ублажува когнитивните проблеми.

✅ Витамин Б12 е вклучен во стабилизацијата на фазите на спиење и будност, ја ублажува нервозата, го подобрува видот, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, а исто така го зголемува целокупниот имунитет, заштитните својства на телото.

✅ Рибофлавин ги смирува нервите, помага во спречување на анемија, ја подобрува клеточната оксигенација и ја намалува вкочанетоста на крвните садови.

 

Начин на употреба: 1 капсула 2 пати на ден со оброк.

 

 Додатокот на исхрана не смее да се употребува како замена за разновидната исхрана. Производот не е лек.

0 ден.
0