ARTROVEX 125 ml KREMA ZA BOLKI

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Зглобови и коски

 

Кремата се базира на природни состојки со антииинфламаторно, антибактериско, лековито и антисептично дејство. Брзо и ефикасно ги смирува болките во рацете, вратот, рамената, кичмата, грбот, нозете и стапалата. Има смирувачки и затоплувачки ефект кој предизвикува подобро циркулирање на крвта 

 

 

1.290 ден. 2.900 ден.

Опис

 Предности:

✅ ја отстранува причината за болката

✅ брзо ја ублажува болката и воспалението 

✅ започнува регенерација на ткивата за да ги поправи оштетените структури

 

Дејство на кремата е најдобро за:

✅ акутна болка во зглобовите

✅ дијагноза на артроза или артритис

✅ честа и прекумерна физичка активност

✅ добивање опасни физички повреди (модринки, истегнување и сл.)

✅ присуство на генетска предиспозиција за заболување на зглобовите

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

 

Состојки:масти од ајкула, алкохол, парафинско масло, цетеарил алкохол, глицерин, стеаринска киселина, полипропилен гликол, глицерол моностеарат, екстракт од коприва, ѓумбир во прав, екстракт од лист од мајчина душица, екстракт од рузмарин, екстракт од тегавец, екстракт од кантарион, екстракт од цвет на камилица, гавез, црвена пиперка, екстракт од див костен, екстракт од ајдучка трева, парафин, полиакрилна киселина, феноксиетанол, ванилил бутил етер, PEG-100 стеарин, натриум хидроксид, натриум бензоат, парфем, етилхексилглицерин, синтетички восок, глицерил каприлат, каприлхидроксамична киселина, екстракт од лаванда, монотерпеноид и алкохол, екстракт од цимет

 

Ø  Ѓумбир во прав помага во намалување на мускулната болка и ги олеснува симптомите и лекување на остеоартритис

Ø  Маслото од кантарион ги потиснува грчевите и ја смирува болката во мускулите и зглобовите

Ø  Црвената пиперка го подобрува локалниот проток на крв, го загрева телото и се бори со болести на зглобовите, гихт и ревматизам

Ø  Гавез е лековито растение за лекување на атеросклероза, како и за промовирање на заздравувањето на фрактури на коските

Ø Дивиот костен помага за проширени вени, болка, замор, отоци на нозете

Ø Рузмаринот ги ублажува ревматските и мускулните болки

Ø Лавандата ги ублажува симптомите на ревматизам и нарушувања на циркулацијата

 

Употреба: Мала колчина од кремата се нанесува на воспаленото место со кружни движења. Кремата лесно и брзо се впива не оставајќи траги. Постапката може да се повтори повеќе пати во текот на денот по потреба.

 

Нето: 125 ml

 

0 ден.
0