ALKOTOX 2

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Распродадено

Категорија : Детоксикација

Алкотокс е иновативен производ дизајниран да им помогне на луѓето да се справат со проблемот со алкохолизам. Овој производ доаѓа во форма на капки кои содржат 100% природни состојки. 

Пакетот се состои од две пакувања Алкотокс

2.000 ден. 3.980 ден.

Опис

Ефективноста на Алкотокс е една од најважните карактеристики на овој производ. Капките содржат состојки кои со векови се користат во борбата против алкохолизмот. Алкотокс му помага на телото да се ослободи од токсините поврзани со алкохолот и го поддржува процесот на закрепнување на црниот дроб. Овој производ има анти-алкохол и анти-опијат ефект кој им помага на луѓето да се справат со зависноста од алкохол.

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состав: растворувач (вода, етил алкохол 22 % vol.), стабилизатор (растителен глицерин), екстракт од корен од кудзу, екстракт од плодови на кинеска шисандра, екстракт од стебленца на тимијан, екстракт од стебленца и корен на глуварче, екстракт од плодови од магарешки трн, екстракт од корен од сладок корен, регулатор на киселост (лимонска киселина).

✅ Кудзу (Pueraria lobate)  е најмоќниот инструмент за откажување од пушење и алкохолизам. Билката не само што ја ликвидира зависноста, а се справува и со последиците од неа. Другата предност на кудзу е дека за разлика од синтетичките лекови против зависност, нема никакво штетно дејство врз организмот.

✅ Шисандра (Schisandra chinensis) Благодарение на нејзините адаптогени својства шисандрата има стимулирачко дејство на способноста на човекот да се адаптира на услови на стрес и овозможува одржување на физиолошкиот баланс за чистење на организмот.

✅ Тимијанот (Thymus vulgaris) помага за нормално варење на храната и за работата на имунолошкиот систем.

✅ Магарешкиот трн  (Silybum marianum) помага за нормализирање на работата на црниот дроб, а исто така ги подобрува варењето и природните процеси на самочистење на организмот.

✅ Сладок корен (Glycyrrhiza glabra) зајакнува имунитет, има анти-воспалително дејство, спречува алергии, уништува бактерии, вируси и габички. Ублажува тегоби со дишење, штити од срцеви заболувања, спречува развој на акни, сузбива болки во мускули и зглобови, подобрува расположение, намалува депресија и др.

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА: 40 КАПКИ

 

20 капки се раствораат во 100 ml вода или друг пијалок, 2 пати дневно. 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

        За перорална употреба

        Пред употреба добро да се протресе

        Да се зема пред јадење, со јадење или после јадење

 

Нето: 30ml

Производот не е лек.

0 ден.
0