ALFA ZONE- TABLETI ZA POTENCIJA

   (0 Оценувања)
Достапност :
 Има на залиха

Категорија : Возрасни

Додаток во исхрана за поддршка на потенција 

690 ден. 2.350 ден.

Опис

Оригиналната формула на капсулите Алфа Зоне ги комбинира најсилните аспекти на неговите составни компоненти и обезбедува моќен ефект кој влијае на ерекцијата. Дејството е насочено кон подобрување на преносот на сигнали за сексуална возбуда, нормализирање на работата на крвните садови во пределот на гениталиите и го зголемува производството на тестостерон. Природно го зголемува нивото на тестостерон, ја подобрува ерекцијата и сексуалната желба без да предизвикува несакани ефекти. Тој е еден од најбезбедните и најсовремените додатоци во светот за поддршка на машката сексуалност.

 

 

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики

Состојки: Екстракт од лист од Дамијана, Желатин (обвивка од капсула), Екстракт од лист од женшен, цинк цитрат трихидрат, микрокристална целулоза (филлер), магнезиум стеарат (филлер), силициум диоксид (средство против стврднување).

 

✅ Екстрактот од Дамијана го промовира сексуалното здравје и помага во одржување на добри сексуални односи.

✅ Женшен придонесува за нормална функција на ерекција, сексуално здравје и виталност.

✅ Цинкот придонесува за нормална плодност, одржувајќи нормална концентрација на тестостерон во крвта.

 

Начин на употреба: 1 капсула 2 пати на ден со оброк.

 

Додатокот на исхрана не смее да се употребува како замена за разновидната исхрана. Производот не е лек.

0 ден.
0